MAKEHEADSTURN. Ženkliukas "PINK COLD SOUP"

XVII a. Ši ryškiai rožinė sriuba yra tikras kultūrinis reiškinys, kilęs iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės! O kai sakome šaltas, tai tikrai turėjome omenyje! Sriubos pagrindas - marinuoti burokėliai ir rūgpienis (kefyras). Tada šone pridedate kiaušinių, agurkų, krapų ir šiltų bulvių. Mes žinome, žinome - tai skamba tikrai keistai, bet būtina išbandyti! Tikras lietuvis neįsivaizduoja savo vasaros be šio garsaus patiekalo, kartais net kyla reali kova rinktis tarp ledų ar rausvos šaltos sriubos.

Keliaudami vasarą po Lietuvą, šį patiekalą rasite kiekvienoje vietinės virtuvės kavinėje ar restorane, o kiekviena močiutė pasidalins savo receptu, kaip paruošti sriubą. Paruošimas yra paprastas ir vargu ar kada skiriasi, tačiau kiekvienas žmogus turi tam tikrą būdą, kaip mėgsta valgyti savo sriubą ir yra labai balsus apie tai! Jie net kovoja dėl tikro sutrumpinto „Šaltibarščių“ varianto, nesvarbu, ar sakyti „Šaltekai“, ar „Šaltibai“, todėl matote, kad ši rausva šalta sriuba užima gana ypatingą vietą mūsų širdyse! Jūs turite tai išbandyti - tai tiesiog nuostabu!

Tai puikus naujas aksesuaras rausvos šaltos sriubos gerbėjui ar dovana užsienyje gyvenančiam lietuviui, norint nešiotis šį prisiminimą apie savo gimtąją šalį bet kur pasaulyje.


Palikite atsiliepimą:

10.00€